وبلاگ

نوروز در خانه ما


ارسال شده در فرزانگان در 02 فروردین, 1396 - 01:00

blog_post_40

روزهاى پايانى اسفند كم‌كم حال و هواى نوروز را در خانه‌ى ما زنده مى‌كند. در حياط سرسبزمان سوز سرما كم شده و گل‌هاى رنگارنگ بنفشه از هرطرف خودنمايى مى‌كند. شكوفه‌هاى درخت‌ها بر زيبايى محيط افزوده و گنجشك‌ها گويى از هميشه مست‌ترند، ترانه مى‌خوانند و آواز زيبايشان يادآور نغمه‌هاى بهارى است. سالمندان حالا بيشتر در محيط بيرونى قدم مى‌زنند و لبخندهايشان متفاوت شده است. همه منتظر بهارند. سفره‌هاى هفت‌سين در خانه ما پهن است. همه‌ى آن‌هایی كه خواسته‌اند‏، در طراحى آن هنرمندى كرده‌اند. بعضى نقاشى كشيده يا تخم مرغ رنگ كرده‌اند. بعضى شيرينى‌هاى خوشمزه و قشنگ پخته‌اند. پاره‌اى آواز مى‌خوانند و برخى نيز ساز مى‌نوازنند. به‌همين‌خاطر ما فكر مى‌كنيم سفره‌ى هفت‌سين ما قشنگ‌ترين و پرمهرترين هفت‌سين دنياست!

ادامه مطلب

کلاهمان را قاضی کنیم


ارسال شده در مشاوره در 17 اسفند, 1395 - 00:00

blog_post_39

متاسفأنه در جامعه ما زیاد مشاهده می‌شود افرادی که تخصص یا دانش و تجربه لازم را ندارند درباره موضوعی کاملاَ حساس نظر می‌دهند. یکی از آن‌ها در حوزه پزشکی است. کافی است درباره دردی نزد دوستان و آشنایانتان صحبت کنید آنگاه خواهید دید که هر کدام درمانی را تجویز می‌کنند! ناگفته پیداست که بیشتر راه‌هایی که اینگونه پیشنهاد می‌شوند درست و دقیق نیستند و نسبت به پاره‌ای از آن‌ها فقط باید به خدا پناه برد مثلاَ اگر بیماری سریعاَ نیاز به جراحی دارد و فردی، بیمار یا خانواده او را در این باره به تردید بیندازد و یا آن‌ها را با استناد به پاره‌ای سخنان عجیب و غریب و نادرست نهی کند؛ اگر در این زمینه وقت بگذرد و بیمار تلف شود یا ضربه‌ای جبران ناپذیر ببیند تنها تأسف باقی می‌گذارد و بس...

ادامه مطلب

فرازی از یک گفتگو


ارسال شده در مشاوره در 09 اسفند, 1395 - 00:00

blog_post_38

از پرسش‌های یک مراجعه کننده: مدتی است که مادرم به دلیل سکته مغزی در بیمارستان بستری است. اخیرا پزشکان او را ترخیص کرده ‌ند ولی واقعا با وضعی که دارد امکان نگهداری از ایشان در خانه غیرممکن است. از سوی دیگر بعضی افراد فامیل هم انتقالش به مرکز سالمندان را بی‌مهری نسبت به همه محبت‌های بی‌دریغ او می‌دانند. ادامه این وضع در بیمارستان هم ممکن نیست ضمن اینکه تا همین جا هم هزینه بسیار بالایی داشته است. نمی‌دانیم چه باید بکنیم.

ادامه مطلب

مادرم می‌خواهد به ایران برگردد


ارسال شده در مشاوره در 19 بهمن, 1395 - 00:00

blog_post_36

از میان پرسش‌های متداول: مادرم به همراه من و خانواده‌ام سال‌هاست که در خارج از کشور زندگی می‌کند. مدتی است می‌خواهد به ایران برگردد و می‌گوید دلتنگ آنجاست. مشکل اینجاست که اگر برگردد تنها خواهد ماند. البته بستگان دور هستند ولی من که تنها فرزندش هستم دیگر نمی‌توانم کنارش باشم. مادرم حدود 80 سال دارد. نظر شما چیست؟

ادامه مطلب

تولد 76 سالگی


ارسال شده در فرزانگان در 13 بهمن, 1395 - 00:00

blog_post_35

عصری شاد، جمعی صمیمی، جشن تولدی ساده.

ادامه مطلب